Populiariausi būdai, kaip išvalyti savo organizmą nuo toksinų

Populiariausi būdai, kaip išvalyti savo organizmą nuo toksinų
@ Shutterstock

Detoksikacija – tai gan populiarus organizme susikaupusių toksinių medžiagų ir šlakų šalinimo būdas, pasitelkus tam tikrą dietą ir gyvenimo būdo pokyčius. Organizmo valymo metu pašalinami toksinai iš: kepenų, inkstų, žarnų, plaučių, limfinės sistemos, išvalomas kraujas, atsinaujina oda ir pagerėja virškinimo sistema, kraujo būklė bei bendra savijauta. Vis dėlto, netinkamai parinktas detoksikacijos būdas gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip: išsekimas, dirglumas, dingęs apetitas, viduriavimas, išbėrimai, prakaitavimas, šaltkrėtis, nemiga, Taigi, prieš pradedant organizmo valymą, kad šis būtų taisyklingas ir teiktų jums naudą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

 

Kaip žinoti, ar jums reikia detoksikacijos?
 

Šiomis dienomis, kuomet su perdirbtu maistu gauname didelį kiekį įvairių toksinų, detoksikacija tapo gan populiariu būdu atstatyti švarą ir gerą sveikatą organizme. Nemaža dalis dietologų ir gydytojų siūlo atlikti detoksikaciją bent kartą per metus. Visgi jie griežtai įspėja, kad šios procedūros atlikti negalima: nėščiosioms, maitinančioms motinoms, vaikams ir žmonėms, sergantiems lėtinėmis degeneracinėmis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu ar tuberkulioze. Geriausia būtų, jeigu prieš detoksikacijos kursą pasikonsultuotumėte su savo šeimos gydytoju. Šie patiriami simptomai taip pat gali būti rodiklis, kad jūsų organizmas tapo užterštas ir jį reikia apvalyti nuo susikaupusių toksinų:

 

 • nepaaiškinamas nuovargis;
   

 • sulėtėjusi ir apsunkusi virškinimo sistema, pasunkėjęs tuštinimasis;
   

 • sudirgusi oda;
   

 • alergijos;
   

 • lengvos ar net sunkesnės pasikartojančios infekcijos;
   

 • pavargusios akys ir pamėlę paakiai;
   

 • pilvo pūtimas;
   

 • menstruacijų problemos, stiprūs skausmai;
   

 • psichikos sutrikimai, tokie kaip: nuotaikų kaita, nepaaiškinamas pyktis, didelis liūdesys, padidėjęs nervingumas.

   

Nuo ko pradėti savo organizmo valymą
 

Pirmiausia sumažinkite produktų, kurie jus nuodija, vartojimą, t. y.: alkoholio, kavos, cigarečių, rafinuoto cukraus ir sočiųjų riebalų. Visi šie veiksniai skatina toksinų kaupimąsi organizme ir neleidžia jam pilnai atsistatyti. Taip pat sumažinkite cheminių buitinių valiklių ir nenatūralių asmens sveikatos priežiūros priemonių sunaudojamus kiekius, keiskite priemones natūraliomis alternatyvomis.

 

Antras žingsnis būtų streso ir stresinių faktorių sumažinimas kasdienybėje. Per dideliais kiekiais ir nuolat išsiskiriantys streso hormonai: adrenalinas, kortizolis ir noradrenalinas, sulėtina kepenų veiklą – šios nebegali pilnu pajėgumu pašalinti toksinų. Streso malšinimui, psichinių ir fizinių jėgų atkūrimui išbandykite meditaciją.

 

Trečias žingsnis būtų tinkamas detoksikacijos programos pasirinkimas. Jų yra nemažai variantų, nuo kardinalių – kuomet visą parą nevartojami jokie skysčiai, iki paprastesnių – kuomet porai dienų kaip tik atsisakoma maisto, bet vartojama kuo daugiau vandens, sulčių.

 

Šie penki detoksikacijos metodai yra vieni populiariausių:
 

1. Paprastas vaisių ir daržovių detoksas. Antioksidantai mūsų organizme prisijungia prie taršalų, t. y. laisvųjų radikalų, ir pašalina juos iš organizmo. Vaisiai ir daržovės yra gausūs antioksidantų. Rekomenduojama maždaug septynias dienas valgyti daug skaidulų ir vandens turinčių daržovių ir vaisių: špinatų, sviestinių moliūgų, artišokų, agurkų, obuolių, ananasų, ir t.t., o kitokio maisto atsisakyti.

 

2. Organizmo valymas glotnučio kokteiliais. Nuo tokios mitybos pirmąsias kelias dienas jūsų kūnas gali būti šiek tiek sukrėstas – venkite intensyvios veiklos, kad kūnas turėtų laiko prisitaikymui. Jeigu gerai jaučiatės po 5 dienų, galite bandyti ilginti detoksikacijos kursą iki 14 dienų, bet ne daugiau.

 

3. Valymas sultimis. Nustatyta, kad 3 dienas iš eilės maitinantis vien sultimis, organizme sumažėja lipidų peroksidacija, padidėja azoto oksido, o tai susiję su geresne širdies veikla ir sveikata. Rekomenduojama šį kursą atlikti apie 1-3 paras, ne ilgiau. Beje, šis metoda gali užtikrinti sveiką gaunamą ląstelienos ir vitaminų kiekį, kai ribojate suvartojamas kalorijas ir metate svorį.

 

4. Cukraus detoksas. Atsisakoma kurį laiką vartoti cukrų ir beveik visus maisto produktus, kurių sudėtyje yra cukraus. Vaisiai, kuriuose mažai cukraus, pavyzdžiui: uogos, obuoliai, kriaušės ir slyvos, yra geri, sveiki angliavandeniai, kuriuos galima įtraukti į cukraus detokso dietą. Po šios detoksikacijos organizmas atsigauna, pagerėja imuninės sistemos veikla, tampa geresnė odos būklė.

 

5. Hipoalerginis detoksas. Kai kurie maisto produktai ar juose esantys ingredientai yra alergiškesni už kitus, pavyzdžiui: glitimas, pienas ir kiaušiniai – jie gali sukelti sistemingą uždegimą. Taigi hipoalerginė dieta yra paremta tuo, kad iš mitybos raciono kuriam laikui pašalinami alergizuojantys maisto produktai, sumažinami uždegiminiai procesai organizme. Užtenka 3-7 dienų laikytis tokio detokso ir jau pamatysite, bei pajausite skirtumus.

 

Mityba ir gyvenimo būdas po detoksikacijos
 

Po detoksikacijos programos galite valyti ir palaikyti savo kūną sveiką kasdien tam tikra mityba ir gyvenimo būdo praktika:

 

1. Valgykite daug skaidulų turinčių produktų, įskaitant: ruduosius ryžius ir ekologiškai užaugintus šviežius vaisius ir daržoves. Burokėliai, ridikai, artišokai, kopūstai, brokoliai, spirulina ir jūros dumbliai, yra taip pat puikus detoksikuojantis maistas.

 

2. Išvalykite ir apsaugokite kepenis vartodami tokias žoleles kaip: kiaulpienės šaknis, varnalėša. Rekomenduojama gerti žaliąją arbatą.

 

3.Naudokite daug vitamino C, kuris padeda kūnui gaminti kepenyse junginį – glutationą, kuris, kaip manoma, yra vienas vertingiausių ir stipriausių viso organizmo oksidantų, pašalinančių iš jo toksinus.

 

4.Išgerkite mažiausiai bent 1,5 litro vandens per dieną.

 

5.Kvėpuokite giliai ir ramiai, kad deguonis galėtų pilnai cirkuliuoti jūsų organizme.

 

6. Transformuokite stresą į teigiamas emocijas. Tai galite padaryti medituodami, būdami su draugais, leisdami sau užsiimti malonia veikla.

 

8. Jeigu jums priimtina ir gerai jaučiatės, lankykitės saunoje, kad jūsų kūnas prakaitavimo metu pašalintų per odą dalį susikaupusių toksinų.

 

9. Mankštinkitės, kad organizmas virškintų maistą ir sklandžiai vyktų medžiagų apykaita.

Komentarai (1)

Ziff Davis, LLC's policies for online privacy and online safety are certified by TRUSTeContact Cloudflare | Enterprise Plan Contact | Cloudflare 2020-04-19 07:13
PowerDirector® - Best PC Video Editing Software for Windows | Awards